Přihlásit Registrace↑ Návrat na navigaci

Binox

Vítejte na internetových strakách společnosti Binox s.r.o. - výhradního dovozce optiky Yukon Advanced Optics a Delta Optical pro ČR a SR.

Hlavní činnosti společnosti je provozování velkoobchodu a prodej zboží pro další obchody a prodejce. V Praze máme také maloobchodní prodejnu pro konečné spotřebitele, kde si můžete výrobky vyzkoušet a zakoupit, poradíme Vám při jejích výběru. Díky neustálému rozšiřování sortimentu, velkým skladovým zásobám v Praze, rychlému vyřízení objednávek dnes více než 100 společností a instituci jsou našimi stálými odběrateli.

Naším cílem je pomoc Vám s výběrem kvalitního optického přístroje, který umožní Vám vidět více.

 

Nejnovější články autora:

Uživatelský test předsádky PULSAR Forward F155

Uživatelský test předsádky PULSAR Forward F155
K otestování jsme dostali digitální předsádku Pulsar F155, představující novou generaci, která nahradila starší přístroje Pulsar DFA 55/75. Krátce shrnuto jsou základní rozdíly oproti dřívějším modelům této značky jednak v konstrukčním uspořádání, kdy objektiv už není „Simradovsky vysunutý“ nahoru nad optickou osu mateřského zaměřovače, snímač je nový s vyšším rozlišením (CMOS 702x526 pixelů) a ovládací tlačítka jsou seskupena…

Nový termovizní zaměřovací dalekohled na našem trhu - Pulsar Apex XQ50 LRF

Nový termovizní zaměřovací dalekohled na našem trhu - Pulsar Apex XQ50 LRF

(Svět Myslivosti 03/2018) Pavel Sedlář

Na začátku letošního ledna jsem obdržel leták s upoutávkou na novinku na trhu s termovizemi: přístroj Pulsar Apex XQ50 LRF. Jde o „starý známý“ Apex doplněný o laserový dálkoměr. Již loni na Národní výstavě myslivosti v Brně jsem měl možnost prohlédnout si tento přístroj na stánku firmy Binox, s. r. o., výhradního dovozce optiky a termovizních přístrojů značky Pulsar pro Českou republiku. V prodeji se však objevil až nyní. V průběhu roku by se měl dočkat doplnění o laserový dálkoměr i model Trail. Než se tato novinka dostane do prodeje, nejspíš to ještě chvíli potrvá.

 


Yukon Photon RT 6x50 legenda pokračuje

Yukon Photon RT 6x50  legenda pokračuje

 

(Myslivost 12/2017) Martin VALENTA a Ondřej PLOCEK

V souvislosti s výskytem afrického moru prasat na Zlínsku a se snahami co nejvíce snížit hustotu populace černé zvěře na celém území republiky vstoupila více do povědomí myslivců dnes již zcela legální možnost využití přístrojů pro noční vidění při lovu černé zvěře. Logicky se tím i zvýšila poptávka po těchto přístrojích, myslivci se pídí po informacích a porovnávají parametry jednotlivých nabízených přístrojů.


Zaměřovací dalekohled Yukon Jaeger 3-12x56 – uživatelský test

Zaměřovač Yukon Jaeger 3-12x56 – uživatelský test

(Myslivost 01/2017) Martin Valenta

Bylo to asi  v roce 1983, když nám - studentům, nadšeným mladým myslivcům - vyprávěl spolužák (řečený „Kikin"), že jeho strýc si přivezl z ciziny zaměřovací dalekohled s proměnným, čtyř až dvanáctinásobným zvětšením (tak zvaný „variábl"). Srnce prý tím dalekohledem nejprve silně zvětšeného obezná, pak pokud je to srnec průběrný, nastaví čtyřnásobné zvětšení a srnce uloví (protože samozřejmě nemůže střílet s deseti či dvanáctinásobným zvětšením). My jsme na zbraních tehdy měli povětšinou východoněmecké puškohledy ZF4 se čtyřnásobným zvětšením, éra přestaveb „zeissek" na 7x50 přišla až o deset let později. Největší výhodu použití „nového variáblu" jsme proto tehdy spatřovali v nehybném postoji se zalícenou zbraní, který neruší pozorovanou zvěř a přitom umožní obeznání a rychlou střelbu. Tahle historka se mi velmi živě vybavila, když jsem si prohlížel nový zaměřovací dalekohled Yukon Jaeger 3 -12 x 56, který mě a mým kolegům svěřil dovozce běloruské optiky, pražská firma Binox, abychom ho pořádně vyzkoušeli (klidně i rozbili) a napsali, jaký je.


Zkušenosti s Pulsarem Digisight LRF N970

Zkušenosti s Pulsarem Digisight LRF N970

(Svět Myslivosti 12/2016) Pavel Sedlář

Lov především černé zvěře je dnes z velké části lovem za snížených světelných podmínek nebo přímo v noci. Použití běžného zaměřovacího dalekohledu je limitováno světelnými podmínkami na několik dní kolemúplňku a na dny se sněhovou pokrývkou, popřípadě vhodným prostředím (světlý podklad - strniště).
Z tohoto důvodu se v posledních letech velká část myslivců lovících v noci vybavila nějakým přístrojem pronoční vidění.


Termovize – budoucnost nočního lovu

Termovize – budoucnost nočního lovu

(Svět Myslivosti 07/2016) Pavel Sedlář

V prosinci jsem u kamaráda viděl termovizi Pulsar Apex XD75 a hned jsem věděl, že to je jiná liga. Nyní se mi podařilo získat přístroj na krátké testování, tak se chci podělit o své první dojmy.


Pulsar forward DFA 75

Pulsar forward DFA 75

(Střelecká Revue 07/2016) Martin VALENTA a Josef KRUTIL

Pulsar DFA 75 umožní čerpat výhody optoelektroniky již teď, hned a to za celkem dobrou cenu.


Pozorování termovizi Quantum HD38S

Pozorování termovizi Quantum HD38S
13.07.2014 | Video

Pozorování termovizi Quantum HD38S


Pozorování termovizi Quantum HD19S

Pozorování termovizi Quantum HD19S
30.05.2014 | Video

Pozorování termovizi Quantum HD19S


Test optických přístrojů YUKON

Opakovaný test puškohledu Yukon Craft 3-12x56 po 18 měsících používání a praktická zkušenost s pozorovacím monokulárem Yukon 6-100x100Nejaktuálnější novinky autora:

03.06.

Aktualizace firmwaru 2.0 pro předsádky Forward F455/FN455

Aktualizace firmwaru 2.0 pro předsádky Forward F455/FN455
CO SE ZMĚNILO? | Předsádky Forward F455 a FN455 nově mají zpřístupněnou funkci… Celá novinka »

02.06.

Aktualizace firmware 4.0 pro termovizi řady XQ

Aktualizace firmware 4.0 pro termovizi řady XQ

Firmware 4.0 pro řadu XQ": nový pozorovací režim, vylepšená kvalita prokreslení detailů obrazu, větší rozsah nastavení jasu ikon.

Celá novinka »

25.03.

Uživatelský režim pozorování

Uživatelský režim pozorování

Uživatelský definovaný režim pozorování termovizních přístrojů Pulsar, zahrnutý v aktualizaci firmware 4.0.

Celá novinka »

15.02.

Aktualizace firmware 4.0 pro termovizi řady XM

Aktualizace firmware 4.0 pro termovizi řady XM

Firmware 4.0 pro řadu XM: Nový režim pozorování a zlepšení kvality obrazu.

Celá novinka »