Přihlásit Registrace↑ Návrat na navigaci

Produktů k porovnání: 0

Zobrazit porovnání »

Yukon

Dalekohled Point 8x42

kód: 22151
Hodnocení: 5 z 5
Dostupnost: SKLADEM doručení na adresu 2-3 dnů
Záruka: 10 let
4 170,00 Kč
včetně DPH 21%
tip

Podrobný popis

Série dalekohledu Point je konstruována s použitím moderní optické soustavy ROOF. Dalekohledy se vyznačují lineárním tvarem s kompaktní délkou a šířkou. Optické elementy dalekohledu Point jsou vyrobený mechanickým broušením optického skla a jsou opatřený nezbytnými antireflexními vrstvy pro co nejmenší odraz světla pří průchodu optickou soustavou, včetně nezbytných u konstrukci ROOF fázových vrstev střechových hranolů. Díky těmto vlastnostem obraz zachovává světlost, kontrast a ostrost i za nepříznivých světelných podmínek. Další vlastností optické soustavy dalekohledu Point je zobrazení bez geometrické transformace obrazu ( tzv. optické vada zvána distorze obrazu, běžná především u většiny dalekohledu nižší a střední cenové hladiny) a také s tím související zachování ostrostí obrazu v krajích zorného pole. Antireflexní vrstvy dalekohledu a potlačená barevná vada (chromatism) minimálně ovlivňují barevné podaní obrazu a zachovává barevné podáni naturálním a přirozeným.
Konstrukce tělesa dalekohledu je kovová a potažená gumou, tlumicí menši nárazy a chránící těleso před deštěm apod. Povrch gumy je zdrsněn a umožňuje příjemné a jisté držení dalekohledu. Dalekohled je utěsněn (vysoký stupeň voděodolností certifikace IPX7) a napuštěn dusíkem zamezujícím vnitřnímu orosení při přenesení dalekohledu z mrazu na teplo.

Dalekohled má řadu nových konstrukčních řešení zvyšujících jeho uživatelskou hodnotu a komfort při použíti, které nenajdete v žádném jiném dalekohledu:
- očnice okuláru dalekohledu Point 8x56, 10x56 a 15x56 jsou stavitelné na výšku a umožňují pozorování dalekohledem bez nutnosti sundavání brýlí a navíc mají boční stíněni, přičemž jejích poloha zůstává zachovaná při nastavování výšky očnic (u konkurenčních výrobku bočním stíněni očnic se otáčí při nastavení jejích výšky)
- jako jediný dalekohled na světě dalekohled Point má konstrukci výklopných krytek objektivu s magnetickou fixací. V zavřené poloze se krytky zakrývají objektivy a chrání je před nečistotou. Krytky jsou pevně spojený s tělesem dalekohledu, takže nikdy se neztratí a v otevřené poloze přiléhají k jeho tělesu a jejích poloha je zajištěna magnety.

Výborným dalekohledem pro poznávání kras přírody, dobrodružné výpravy a pod. je dalekohled Point 8x42. Má široké zorné pole, kompaktní velikost, je lehký a příjemný do ruky. Zvětšení dalekohledu je optimální k dlouhému pozorování dalekohledem z ruky.


Technické parametry

Zvětšení:8x
Průměr objektivu:42 mm
Zorné pole:130 m/1000m
Zorný úhel:7,4°
Oční reliéf:21mm
Průměr výstupní pupily:5,25mm
Nejkratší ostřící vzdálenost:1,3m
Dioptrická korekce:-5/+5dioptrie
Plnění dusíkem:ano
Voděodolnost:IPX7
Stmívací faktor:18,3
Provozní teploty:-30...+40 °C
Rozměry:178x128x58mm
Hmotnost:0,64kg

Komentáře

K tomuto produktu nebyl zatím vložen žádný komentář.

Komentovat tento produkt mohou pouze registrovaní uživatelé.


Alternativní produkty:

Dalekohled Futurus PRO 10x50WA

Dalekohled Forest 10x42

Dalekohled Vixen Atrek HR 10x32 WP

Dalekohled Futurus 16x50 Woodworth

Dalekohled Futurus PRO 10x50WADalekohled Forest 10x42Dalekohled Vixen Atrek HR 10x32 WPDalekohled Futurus 16x50 Woodworth
4 320,00 Kč
PRODEJ SKONČIL
PRODEJ SKONČIL
PRODEJ SKONČIL